ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Дії учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги:

ДІЇ КЕРІВНИКА НА ВИПАДОК ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГО ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ

 1. Учасники освітнього процесу мають бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд та правилами поведінки під час евакуації і в укритті.
 2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, що передбачені на випадок отримання сигналу повітряної тривоги.
 3. Заклад освіти заздалегідь розміщує всі вказівники напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
 4. Керівник має визначити відповідальну особу з-поміж працівників коледжу, яка супроводжуватиме учасників освітнього процесу під час евакуації та укриття в захисній споруді.
 5. Керівник заздалегідь встановлює відповідальних осіб, які після евакуації перевіряють заклад на наявність присутніх студентів за межами захисної споруди.

ДІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти:

 1. Відповідальна особа в разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.
 2. Викладач миттєво сповіщає студентів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.
 3. Відповідальна особа разом із викладачами має скоординувати хід евакуації студентів від аудиторії до захисної споруди (укриття).
 4. Аудиторії, в яких викладають викладачі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами (в приміщенні аудиторії) та швидкого залишення їх. За можливості студенти самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування студенти залишають приміщення групами.
 5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.
 6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
 7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування в разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 8. Студенти або цілі групи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом викладача, керівника студентської групи або самостійно до захисної споруди.
 9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб студенти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як студенти займуть свої місця, викладач повинен перевірити наявність усіх присутніх.
 10. Під час перебування в укритті викладачі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти студентів та всіх, хто знаходиться в ньому.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня:

ДІЇ БАТЬКІВ ДО ТА ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги, НЕОБХІДНО:

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти

Батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а викладач, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті коледжу. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати викладача і не слід покидати коледж, щоб бігти додому або на вулицю.

Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із коледжу:

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: